Polsko- niemieckie warsztaty turystyczne. W dniach 17-18.09 2018 w naszym liceum odbyło się polsko niemieckie spotkanie w ramach projektu RegionalMenagament. Ok. 55 uczestników wzięło udział w dwudniowych warsztatach, podczas których młodzież podsumowała czerwcowy Boom Fest- Polsko niemiecki Festiwal Kultury Młodzieżowej oraz pracowała nad przygotowaniem 2. Targów Turystycznych, które odbędą się w listopadzie 2018 w niemieckiej szkole w Hoyerswerdzie. Nie zabrakło również czasu na wspólne zwiedzanie miasta, warsztaty ceramiczne w Muzeum Pogranicza Śląsko- Łużyckiego, a wieczorem integracji przy muzyce i tańcu Popping.

zdjęcia

 

Projekt- polsko- niemiecki Regional Management

 

W okresie wrzesień 2016- sierpień 2019 nasza szkoła uczestniczy w polsko- niemieckim projekcie pt: Regional Management. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 oraz ze środków landowych Wolnego Państwa Saksonia.

 

W projekcie uczestniczy 7 szkół, 4 polskie licea oraz 3 niemieckie gimnazja. W każdej ze szkół powstały UAT (Uczniowska Agencja Turystyczna), które ze sobą współpracują. Projektowi towarzyszy szereg spotkań polsko- niemieckich tj; jednodniowych spotkań roboczych, dwudniowych warsztatów, wyjazdów studyjnych, oraz spotkań ze specjalistami w dziedzinie kultury i turystyki. Opiekunami naszej UAT zostali państwo Marlena i Eligiusz Węgłowscy a liderem UAT w naszej szkole z ramienia uczniowskiego ucz. Michalina Gużda( rok szk. 20116/ 2017, 2017/2018) oraz Patrycja Pecyna ( 2017/2018).

 

Koordynatorem projektu jest pan Tomasz Jaśków, a partnerami wspierającymi projekt są: Powiat Żarski, Powiat Bolesławiecki, Powiat Lubański oraz Powiat Zgorzelecki.

 

Opr. M. E Węgłowscy

--------------------------------------------------------------------------

Boom Fest- Polsko Niemiecki Festiwal Kultury Młodzieżowej

Dnia 14 czerwca w ramach projektu Regional Menagement , w którym bierze udział nasza szkoła odbył się Polsko-niemiecki festiwal kultury młodzieżowej ,, Boom Fest" w Görliz. . Ok 70 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w polsko- niemieckich w warsztatach, m.in z florystyki, makijażu, wykonywania biżuterii , poppingu, hip- hopu , zajęciach teatralnych czy tez warsztatach iluzji. . Zajęcia podobały się wszystkim uczestnikom, gdyż były prowadzone w ciekawy sposób. Tego dnia mieliśmy również możliwość podziwiania artystów podczas popołudniowego rockowo- popowego koncertu w Kulturbrauerei w Görlitz. Naszą szkołę reprezentowały uzdolnione uczennice liceum : Milena Zarzeczna, Ewelina Salawa, Wiktoria Dżyga oraz Patrycja Kraszewska. Po fantastycznych występach wróciliśmy do domu w doskonałych nastrojach. Wycieczka okazała się możliwością nie tylko do zobaczenia miasta lecz także wspólną integracją między polskimi a niemieckimi szkołami. Boom Fest zakończył pomyślnie drugi rok polsko- niemieckiego projektu.

zdjęcia

 

Wyjazd do Drezna

W dniach 29.05-30.05 2018 uczniowie szkolnej UAT wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Drezna. W czasie wycieczki zwiedzili Stare i Nowe Miasto, Muzeum Higieny , a w nim sale tematyczne stałej wystawy takie jak : Życie i Śmierć, Jedzenie i Picie, Seksualność, Mózg człowieka, Ruch oraz Piękno, Skóra, Włosy . W drugim dniu zwiedzili również Muzeum Transportu i Komunikacji , w którym mogli podziwiać bogatą różnorodność fascynujących pojazdów oraz dowiedzieć się, jak w ciągu wieków zmieniła się nasza mobilność i jak radykalnie wpłynęły nowoczesne środki komunikacji na zmiany w naszym społeczeństwie. Wyjazd do Drezna, miasta nad Łabą dostarczył naszym uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

zdjęcia

 

I.Targi Turystyczne UAT w ramach projektu Interreg SAO RegionalManagment

 

7 grudnia uczniowie UAT Prus Tourismus wraz ze szkołami partnerskimi z Polski Niemiec wzięli udział 1. Targach Turystycznych w Görlitz w Annenkapelle , na których zaprezentowali nasze miasto i region. Uczniowie spisali się wspaniale. Oprócz materiałów promocyjnych, które otrzymaliśmy od Starostwa Żarskiego oraz Urzędu Miasta przyciągaliśmy odwiedzających oryginalną grą oraz quizem na temat naszego miasta, w którym grający zdobywali atrakcyjne nagrody. Uczniowie mieli również okazję zwiedzić miasto Görlitz, m.in. starówkę oraz Muzeum Przyrodnicze. Nie zabrakło wizyty na Jarmarku Bożonarodzeniowym. 1. Targi turystyczne były okazją do nawiązania nowych znajomości oraz poznania oferty turystycznej województwa dolnośląskiego, lubuskiego oraz Saksonii.

 

zdjęcia z Targów